Predstavljamo: Sara Muzaferija i kraljica sportova

Sara Muzaferija, učenica petog razreda naše škole, trenirala je ritmičku gimnastiku dvije godine u klubu ritmičke gimnastike “Victoria” Sarajevo.

U tom periodu  Sara je postigla mnogobrojne, veoma zapažene rezultate na brojnim domaćim i međunarodnim takmičenjima. Ipak, najvažnije od svega je to što je njen sportski duh došao do izražaja,  kao i njena svakodnevna odgovornost prema sebi i drugima.

Omiljeni rekviziti su joj traka i čunjevi, a taj sport joj je privlačan zbog njegove specifične zbog kombinacije baleta i plesa.

Najdraže takmičenje bilo joj je “VICTORIA CUP”.

Za vrijeme bavljenja ritmičkom gimnastikom osvojila je  9 zlatnih medalja, 6 srebrnih i 4 bronzane.

Međutim, ljubav prema atletici je pobijedila, tako da je danas uspješna atletičarka AK “Sarajevo”, sa kojim je u narednom periodu je očekuju mnogobrojna takmičenja. U prvih šest mjeseci bavljenja atletikom, Sara je uspjela osvojiti 7 mjesto u skoku udalj na međunarodnom takmičenju održanom u Splitu na kojem se takmičilo 60 atletičarki, u kategoriji 2006. godište.