Dan planete Zemlje

U multimedijalnom centru Općine Novi Grad Sarajevo, u petak 21. aprila, održan je  prigodan program povodom uspješno realiziranog projekta „Za čistiju i zdraviju životnu sredinu“, kojem su prisustvovali i učenici naše škole, u pratnju učiteljice Selme Bečić.

Dobrodošlicu je prisutnima poželio pomoćnik Općinskog načelnika za lokalnu samoupravu Ahmet Zećo.

„Namjera nam je da naša općina bude jedna od najuređenijih u BiH, baš onako kako i dolikuje najmnogoljudnijoj općini koja je sastavni dio glavnog grada naše države. Na ovaj način želimo uticati na razvijanje  svijesti svih građana da budu od onih koji vole prirodu i koji se za nju brinu, te da bude što manje onih koji je uništavaju i prljaju“, kazao je Zećo.

Također je istaknuo da Dan planete zemlje ne treba da bude samo 22. aprila, već da uvijek treba da čuvamo našu okolinu i sredinu u kojoj živimo.