Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu februaru. Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica simbolizirala potporu teško bolesnoj majci.

Učenici prvog i trećeg razreda sa svojim učiteljicama već tradicionalno obilježavaju Dan ružičastih majica kao znak borbe protiv vršnjačkog nasilja i potporu svim žrtvama vršnjačkog nasilja oblačeći ružičastu majicu i osmišljavajući poruke Ne nasilju!

Učenici drugog i četvrtog razreda su različitim aktivnostima obilježili Dan ružičastih majica. Svojim porukama su poručili da se svako nasilje mora zaustaviti, da se drugarstvo i prijateljstvo trebaju njegovati i da svi trebaju sreću i ljubav.