DUGOGODIŠNJE PRIJATELJSTVO DVA GRADA

VIVA SARAJEVO- VIVA FALKENBERG

U srijedu 9.10.2024. godine, grupa učenika i nastavnika iz srednje škole u Falkenbergu posjetila je našu školu. Vođa grupe je njihov nastavnik Irhan Kašić, koji je inače jedan od implementatora projekta Sarajevo Falkenberg u koji je naša škola uključena već 25 godina. To je jedan od najdužih projekata u našoj zemlji.
Goste su dočekali direktor škole Hamdo Radonja, pomoćnik direktora Alem Kukić, nastavnica engleskog jezika Amila Islamović i učiteljica Eldina Halimanović.
U njihovoj pratnji učenici su kratko posjetili časove Likovne kulture i Engleskog jezika, našu biblioteku i čas učenika drugog razreda. Kolegice Azra Ćulah, Emina Ramović i Belma Muhović su ukratko odgovorile na postavljena pitanja naših gostiju, a naši učenici su takodjer razgovarali sa svojim starijim kolegama na Engleskom jeziku. Kolega Ekrem Jahić je ukratko objasnio šta
sve naši učenici mogu dobiti u biblioteci i na koji način se odvija suradnja između bibliotekara i učenika.
Svi učesnici su uživali u razgovoru koji je za cilj imao jačanje dalje suradnje dva grada i dvije škole. Zadovoljstvo je bilo obostrano. Iskreno se nadamo da ćemo u budućnosti nastaviti jačati našu saradnju i omogućiti našim generacijama da učestvuju u ovom projektu.