”Planinarske družine u osnovnim i srednjim školama”

Planinarsko sportsko društvo ”Zlatni ljiljan” iz Sarajeva pokrenulo je pilot projekat ”Planinarske družine u osnovnim i srednjim školama”, koje je odobrilo Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS, a podršku je dala i Općina Novi Grad Sarajevo, koja je pohvalila inicijativu formiranja Planinarske družine, ali i ponudila finansijsku pomoć. Projekat je podržala i naša škola te je ponudila učenicima sedmog i osmog razreda da budu dio projekta. U okviru projekta održat ce se 18-20 radionica teorijske obuke kako bi se učenici upoznali sa planom i programom osnovne planinske škole, njenim ciljevima i zadacima , ali i planinarskim vještinama koje su neophodne za realizaciju planiranih izleta. Nakon uspješno završene planinarske škole polaznici koji uspješno polože test znanja stiču Certifikat o osnovnoj planinarskoj školi.

Prva radionica održana je 1.2. 2017. godine u trajanju od 2 školska časa, a naredna je planirana za 15.2.2017. godine u 13.15 sati.