Projekat živi vrijednosti- prevencija nasilja među učenicima

Projekat se implementira u okviru Etos inicijative programa TPO Fondacije, s ciljem promovisanja univerzalnih etičkih vrijednosti.

U projekat su uključene tri novogradske škole: OŠ „Meša Selimović“,OŠ „Fatima Gunić“ i „Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu“

Voditeljice projekta su profesorice: Dženaida Čengić, Andža Vuković i Sonja Ivanišin.

Ovim projektom želimo ukazati na mogućnost izgradnje Etos nenasilja i poštovanja, skrenuti pažnju učenika na važnost izgradnje školske zajednice u kojoj nasilje ne može biti prihvatljiv oblik ponašanja za rješavanje problema.

Kroz partnerstvo i lijepo druženje u prirodi na olimpijskoj planini Trebević, u petak 12.10.2018.godine učenici su performansom Krug prijateljstva, pisanjem i crtanjem Etos poruka, kroz društveno koristan rad – čišćenje izletišta poslije boravka, pokazali prave vrijednosti.