Prvi razred: Ogledni čas

U ponedjeljak, 22. maja, profesorica razredne nastave Ajla Perteši održala je ogledni čas u svom odjeljenju, iz predmeta Moja okolina, nastavna jednica “Kućni ljubimci”.

Učenici su najprije kroz igru ponovili čitanje, uz rješavanje zagonetki o kućnim ljubimcima. Nakon toga učenici su podijeljeni u šest grupa, od kojih je svaka imala zadatak povezan sa obrađivanom nastavnom jedinicom (briga o kućnom ljubimcu, ishrana ljubimaca, povezivanje ljubimaca sa odgovarajućom hranom, crtanje ljubimaca, crtanje ljubimaca u paintu na tabletima). Kao korelacijski element sa drugim nastavnim predmetom, iskorištena je brojalica “Voli da se mazi”.

Posebno zanimljiv bio je dio časa kad su u učionicu unešeni papagaj i ribice, kućni ljubimci dvoje učenika, koji su ih odmah prepoznali i svojim drugarima govorili o tome na koji se način o njima treba brinuti.

Oglednom času je, osim aktiva prvog razreda, prisustvovao i direktor škole kao predstavnik školskog menadžmenta.