STEM Akademija Sarajevo organizovala besplatnu radionicu za učenike četvrtih razreda

U okviru Evropske sedmice robotike 2022 učenici IV razreda naše škole su u srijedu, 23.11.2022. godine, upoznali čaroban svijet robota kroz inspirativne i besplatne radionice koje je organizovala STEM akademija Sarajevo . Naši učenici su imali priliku da kroz zabavno učenje i rad sa LEGO WeDo i Lego Spike robotima naprave svog prvog robota i nauče ga da se kreće.

EU Robotics Week – ERW je inicijativa namijenjena promociji robotike, programiranja i općenito STEM edukacije u gradovima Evrope. ERW je osnovan 2011. godine na Evropskom forumu za robotiku te se od tada jednom godišnje obilježava sedmica robotike širom Evrope. Održavaju se radionice, predavanja, takmičenja, izložbe sa ciljem predstavljanja robotike i tehnologije što široj populaciji, a prvenstveno djeci i mladima. Ove godine je i naša škola uzela učešće u ovom značajnom edukacijskom događaju kroz saradnju sa STEM akademijom Sarajevo.

STEM akademija Sarajevo www.stem-akademija.ba