Zabava za prvačiće

Povodom početka nove školske 2017/2018. godine, Općina Novi Grad Sarajevo, u petak, 15. septembra, organizirala je zabavu za 1.323 prvačića iz 14 novogradskih osnovnih škola.

Manifestacija pod nazivom „Rastimo zajedno“ održana je na sportskom terenu u Centru „Safet Zajko“, a prisustvovali su joj predstavnici Općine, direktori osnovnih škola, nastavnici i učitelji, vijećnici Općinskog vijeća Novi Grad, Gradskog vijeća, brojni roditelji i drugi članovi porodica naših najmlađih sugrađana.

Uz bogat kulturno-umjetnički program, pjesmu i ples, mališani su uživali i u omiljenim likovima iz crtića. Zabava je obogaćena zajedničkim plesom uz pjesme “Kad si sretan”, “Sarajevo ljubavi moja”, “Pačiji ples”, “Čokolada”… I ove godine, Općina je svim polaznicima u prvi razred osnovne škole darovala poklon-paketiće sa školskim priborom i na taj način poželjela im sretan polazak u školu.