DAN ŠKOLE: Prvi dan

26.4.2017.

Dan škole je važan događaj za svaku školu. Naša škola je ove godine proslavila svoj 35. rođendan pod sloganom ” Kad porastem bit ću dijete”. Vrijedni učenici i učenice i njihovi nastavnici i nastavnice pripremili su bogat program koji se realizovao tri dana.

Prvi dan uživali smo u aktivnostima pod nazivom ”Učimo čulima” čiji je cilj bio pokazati kako proces učenja učiniti lakšim i zanimljivim , a usvojena znanja učiniti trajnim vrijednostima.

Koordinatorice aktivnosti bile su Mediha Musić – pedagog i Indira Tahmaz – nastavnica razredne nastave. Realizatori aktivnosti bili su sljedeći nastavnici/ce: Hamdo Radonja, Slavica Marković, Nada Dedić, Dženaida Čengić, Šejla Hurić, Azra Ćulah, Aida Pandur, Dijana Atlić, Alem Kukić, Azra Hrvo, Selma Ćatović, Namik Muradbegović, Emira Krupalija, Fahira Đuhera, Indira Tahmaz,  Selma Bečić, Alma Smajović, Ahmedina Kerić, Eldina Salkić , Minela Mujić i bibliotekar Elvis Ljajić. Korisnici aktivnosti bili su učenici od prvog do devetog razreda i njihovi roditelji. Učenici su sa svojim predmetnim nastavnicima pripremili zanimljive prezentacije, izvodili oglede,  pokazivali šta su to do sada naučili, te potakli zantiželju učenicima mlađeg školskog uzrasta.